You are here
Home > Новости > Наступний прем’єр-міністр України – дослідження американських аналітиків

Наступний прем’єр-міністр України – дослідження американських аналітиків

Свої міркування про найкращих та найгірших можливих кандидатів викладає дослідниця американського аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Герінґ.

За її даними, один з можливих кандидатів – ексміністр економічного розвитку Айварас Абромавичус, який нещодавно приєднався до наглядової ради «Укроборонпрому».

Дослідниця зазначає, що на Заході переконані: він абсолютно відданий успіху України. Обрання Абромавичуса стане сигналом українцям, інвесторам та західним урядам, що президент України Володимир Зеленськийсерйозно налаштований змінювати Україну, переконана авторка.

Другим кандидатом – є заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован, якому довіряють українські реформатори, як стверджує Герінґ і додає, що, серед іншого, він точно знає, що Україні потрібно, щоб отримати більше міжнародних грошей.

Ще троє серед можливих претендентів – виконавчий директор «Нафтогазу» ЮрійВітренко, голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв та ексміністр фінансів Олександр Данилюк. Всі вони мають свої сильні сторони і недоліки, але жоден не є поганим варіантом.

«Найгірший крок, який Зеленський міг би зробити – це вибрати політичний уряд, який очолює міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко або колишній голва СБУ Ігор Смешко. І Тимошенко, і Смешко сказали, що хочуть цю посаду. Будь-хто з них трьох призведе країну до 5-річної популістської політики, яка лише збільшить страждання пересічних людей», – стверджує американська дослідниця.

Про те, як  Віктор Медведчук  – кум Путіна – став нафтовиком, йдеться у статті незалежного російського видання «Проект», яке займається розслідуваннями.

Путін та Медведчук познайомилися, коли останній очолював Адміністрацію президента України Леоніда Кучми, а у 2004 році Путін та жінка прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва хрестили доньку Медведчука, нагадують автори. Навіть коли відносини між Києвом та Кремлем погіршилися, на стосунки Путіна та Медведчука це не вплинуло, йдеться у статті.

Ростовський мільярдер Сергій Кислов продав свої нафтопереробні активи, і тепер контрольним пакетом акцій п’яти його компаній володіє кіпрський офшор Ventolor Investment Limited, пише автор. Кінцевий бенефіціар офшорів прихований за ланцюгом офшорів, їхній реальний власник – жінка Медведчука Оксана Марченко, йдеться в матеріалі.

«Партнери Марченко в нафтовому бізнесі в Росії також можуть бути пов’язані з українською політикою. Співзасновником «НЗНП Трейд» є Наталія Лавренюк, її називають цивільною дружиною депутата Верховної Ради Тараса Козака», – мовиться в матеріалі.

Козак – давній соратник Медведчука, і «ще одним доказом зв’язку Козака з нафтопереробним бізнесом в Росії є його декларація про доходи. У ній депутат вказав, що володіє кіпрською компанією Havanor Management Limited. Керівник цього офшору такий самий, як і в одного з власників «Юг Енерго», а адреса збігається ще з двома офшорами. Саме цій фірмі належить

«Новошахтинський завод нафтопродуктів». Таким чином у структур, близьких до Медведчука і Козака, – контрольний пакет акцій компаній, які раніше належали Кислову», – пояснюють автори.

У статті на сайті американського телеканалу CNN реагують на заяву президента України Володимира Зеленського про намір створити «зелений коридор» у Чорнобильській зоні для туристів.

Після виходу серіалу «Чорнобиль» від американської компанії HBO кількість охочих відвідати зону відчуження суттєво зросла, а після «зеленого коридору» зросте ще більше, йдеться у статті.

Офіційна кількість жертв внаслідок хвороб, отриманих від радіації, все ще залишається приводом для суперечок. ООН у 2005 році нарахувала до 9 тисяч пов’язаних з аварією смертей від раку, у той час як організація «Грінпіс» пізніше назвала інші дані – до 200 тисяч, враховуючи подальші проблеми зі здоров’ям, пов’язані з радіацією.

Добавить комментарий

Top