У Каннах показали фільм про кримських татар «Додому»

  			У Каннах показали фільм про кримських татар «Додому»
226449 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

Відбулася прем’єра дебютної повнометражної стрічки на Каннському кінофестивалі кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому»,  яка представляє Україну в програмі «Особливий погляд».

«Дякую організаторам Каннського кінофестивалю за можливість показати свій фільм у програмі «Особливий погляд». Я навіть уявити не міг, що мою картину будуть показувати в Каннах, і я щасливий, що тут, у залі Дебюссі, звучатиме моя рідна кримськотатарська мова. Мені болить те, що зараз відбувається в Криму, я не можу мовчати про Олега Сенцова і про всіх кримських татар та українців, ув’язнених в Росії через те, що вони борються за збереження своєї нації. Дякую всім за підтримку!» – під час промови сказав режисер стрічки.

Фільм також отримав промо-підтримку від Держагентства України з питань кіно.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко говорить, що це один із перших фільмів, знятих в основному кримськотатарською мовою, і вони з командою зробило все для того, щоб достойно представити стрічку в Каннах.

Продюсер стрічки Володимир Яценко подякував відбірковій комісії  за шанс розповісти історію кримських татар, які мають лише одну батьківщину – Крим – і яку за останні 80 років вони втрачали двічі (у 1944 році і п’ять років тому).

Сюжет фільму розповідає історію кримського татарина Мустафи, його сини поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Связаться с нами: politica.chat@gmail.com

Мої відео